#76

Podświetlenie deski rozdzielczej, mocowanie halogenów oraz podpora kolumny kierowniczej.

15 sierpień 2020

polonez-76

fot. modelprimo.com

Zawartość:

Płytka mocująca lewy oraz prawy halogen, klosz podświetlenia, mocowanie oraz podświetlenie prawej strony deski rozdzielczej, dźwignia otwierania bagażnika, podpora kolumny kierowniczej.

Nr 76 - Wnętrze, silnik, elektronika...

Tak dużo kroków montażu podczas jednego numeru jeszcze nie było.

Zaczynamy od dokończenia montażu podświetlenia prawej strony deski rozdzielczej oraz dźwigni otwierania bagażnika. Gotową deską montujemy na swoje miejsce ale zanim to zrobimy należy podpiąć wszystkie przewody do płytki, czyli odłożone wcześniej halogeny, kierunkowskazy i światła przednie.

Kolejny etap to montaż silnika ze skrzynią biegów, którą należy połączyć od spodu z wałem napędowym. Przy przykręceniu silnika musimy się trochę nagimnastykować z uwagi na ostry kąt pod jakim ustawia się śrubka. Jednak po przymocowniau silnika przychodzi czas na łatwy montaż pozostałych elementów z komory silnika, takich jak akumulator, chłodnica czy zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego.

Na koniec zakładamy przedni pas i przykręcamy oświetlenie - kierunkowskazy i lampy przednie, jeszcze tylko szybki test pilota - wszystko działa :)

Muszę powiedzieć, że ten numer jest przełomowy, udało się wykorzystać wiele wolnych elementów, powoli ale do przodu bryła nabiera kształtu :).


Temat numeru:

Daewoo/FSO Lanos


W kolejnym numerze:

Elementy fotela kierowcy cz.1


15-08-2020 | Relacja z budowy modelu Polonez 1500 #76 DeAgostini


Zamówienia

Image placeholder

Polonez 1500 w skali 1:8

19 maj 2020

ZBUDUJ MODEL POLONEZA 1500 – AUTA, KTÓRE TOWARZYSZYŁO NAM PRZEZ WIELE LAT!

Zamów teraz